Evde Sağlık Hizmetleri
21 Nisan 2022

Ekran Alıntısı.JPG

Evde Sağlık Hizmetleri Nedir? 

Evde Sağlık Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların aileleri ile yaşadıkları ev ortamında hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş, tedavisi ilgili kliniklerce düzenlenmiş olan tedavilerinin takibinin, uygulanmasının ve hasta yakınlarının ya da bakmakla görevli kişilerin bu konudaki eğitimini sağlayarak hizmet vermektedir.

Takibe alınan hastaların gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının doğru kullandırılması konusunda eğitim verilmesi, takibinin yapılması,  gerekli tıbbi malzeme ve heyet raporlarının yenilenmesi, yatak yarası varsa pansumanlarının yapılması ve gereğinde bakımından sorumlu kişilere de bu konuda eğitim verilmesi, gerekli durumlarda Fizyoterapist desteği ile hasta yakınlarının egzersiz konusunda eğitilmesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından yapılmaktadır. 

Kimler Faydalanır?

Yatağa bağımlı ve yaşlılık nedeniyle kendi öz bakımlarını yapamayan  hastalar, 

KOAH vb. Solunum Sistemi Hastalıkları, 

Engeli nedeni ile hastaneye gelemeyen engelli hastalar,

Terminal dönem palyatif bakım hastaları, 

İleri derecedeki kas hastaları, 

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi Nasıl Çalışır? Vatandaşlar Bu Birime Nasıl Ulaşabilir?

Evde Sağlık Hizmetleri nasıl çalışır?

Evde Sağlık Hizmetleri birimi randevu sistemiyle ve mesai saatleri (08.00-17.00) içinde çalışmaktadır. Hastaların ziyaret günü ve sıklığı hastanın durumuna göre doktor tarafından belirlenir.

 

0332 426 18 95  numaralı telefonu arayarak birimimize başvurabilirler.

Aile Sağlığı Merkezi veya Aile Hekimleri aracılığı ile yapılabilir.